Menu:                        
  
Informacje o profilu
Łacina
Klasa klasyczna
Wycieczka do Rzymu
Wspomnienia
Jubileusz XXV
Strona głównaKlasa klasyczna - czyli do czego dzisiaj potrzebna jest łacina?

W naszej szkole - XI LO im. M. Reja - łacina i kultura antyczna jest przedmiotem kierunkowym już od 28 lat - tak długo bowiem istnieje u nas klasa o profilu klasycznym. Obecnie jesteśmy jedną z dwu szkół w Polsce, w których język łaciński realizowany jest w zakresie rozszerzonym.

Dzięki lekcjom łaciny i kultury antycznej można ćwiczyć pamięć, uczyć się logicznego myślenia, ćwiczyć systematyczność, trenować umysł, poszerzać wiedzę o historii i kulturze, dążyć do lepszego rozumienia zjawisk kultury, kształcić erudycję, odkrywać, że słowa obce dzięki łacinie przestają być niezrozumiałe, wzbogacać słownictwo, lepiej rozumieć język polski, lepiej orientować się we współczesnej kulturze.

Mówiąc o tym, do czego dzisiaj jest potrzebna łacina, chcemy też zwrócić uwagę na kłopoty spowodowane coraz powszechniejszą nieznajomością gramatyki języka polskiego, dlatego w materiałach informacyjnych umieszczamy zadania testowe z gramatyki języka polskiego, której znajomość jest konieczna, aby bezpiecznie przejść przez kurs nauki łaciny.

Wśród informacji na temat klasy klasycznej znajdują się materiały przygotowane nie tyko przez nauczycieli, ale również przez uczniów. Zainteresowani znajdą tu najciekawsze wystąpienia retoryczne, informacje o wyjeździe naukowym do Rzymu.

Chcemy również, żeby strona internetowa poświęcona klasie klasycznej była stroną uczniów i absolwentów klasy klasycznej oraz ich nauczycieli, aby mogli tutaj przedstawiać swoje najciekawsze prace, pomysły i propozycje. czytaj więcej

 design by rad-com 2003
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie do wszystkich materiałów umieszczonych na niniejszych stronach
należą do XI Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Warszawie.